Choć już w przedszkolu wykazywała się świetną muzykalnością, swą prawdziwą przygodę z muzyką zaczęła w szkole podstawowej, kiedy przystąpiła do kółka muzycznego. Pierwszym utworem jaki zaprezentowała na konkursie był „To Atlanta”-Edyty Górniak, za który została wyróżniona I miejscem. To zmotywowało ją do dalszej pracy. Przez wszystkie lata szkolne, solidnie brała udział w wielu konkursach  międzyszkolnych i powiatowych. Jej osiągnięcia to m.in. :

I miejsce w IX Bełchatowskim konkursie szkół podstawowych (2001r)

II miejsce w III Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej (2006r)

I miejsce w V Powiatowym konkursie Piosenki Europejskiej(2008r)

I miejsce w Bełchatowskich prezentacjach szkół ponadgimnazjalnych (2009r)

Od 2008 do dnia dzisiejszego, okazjonalnie występuję z grupą muzyczno-teatralną Antrakt, na imprezach okolicznościowych. 2008-2009- członkini Bełchatowskiego Chóru Gospel „Z potrzeby serc”, wraz z którym zaprezentowała się dwukrotnie w „Bottroper Gospelnacht” w Niemczech.

W tym okresie, brała udział w wielokrotnych warsztatach gospel. Obecnie, studentka filologii angielskiej w Łodzi.

Pełny uśmiechu i wrażliwości, kontaktowy, szalony człowiek.

Śpiewa od 10 roku życia. Śpiewanie to jego sposób na życie, hobby, pasja!  Śpiewał w następujących formacjach wokalnych:

szkolnym chórze (2005-2009) „NoName ZSP 4 W Bełchatowie”, chór gospel (2007-2010) „Z Potrzeby Serc”. Z chórem gospel nagrał płytę, reprezentował Polskę w GospelNacht w Niemczech (Bottrop, 20).

Brał udział w pierwszej edycji (2011) programu telewizyjnego „Bitwa na Głosy”, gdzie śpiewał w Łódzkim zespole Michała Wiśniewskiego.

Osiągnięcia: III miejsce (2001) w Wokalnym Przeglądzie Szkół, II miejsce (2007) w Konkursie Piosenki Ekologicznej, I miejsce (2009) w Konkursie Kolęd i Pastorałek. Osobiście pracuje nad własnym materiałem muzycznym.

Motto: Publiczność to zwierciadło sceny! Zespół na imprezach okolicznościowych jest jak kapitan na statku i od niego zależy czy goście szczęśliwie dopłyną do końca!

Moje spotkanie z muzyką oraz fascynacja gitarą basową to czas ósmej klasy szkoły podstawowej. Pierwsze poważniejsze kroki i doświadczenia muzyczne odbywały się jednak dopiero w szkole średniej kiedy to na akademiach szkolnych pod czujnym uchem profesora od muzyki odebrałem pierwsze szlify ;)

 

Późniejszy czas to muzykowanie w radomszczańskich zespołach rockowych w latach '85-'86 koncerty w legendarnym Jarocinie (było wesoło i kolorowo), później zespół "New Heaven" który z tamtego czasu wspominam najchętniej i najczęściej.

 

Przez ostatnie kilka lat byłem muzykiem częstochowskich zespołów funkowo-jazzowych m.in Fantata, freSZejk - dużo dobrej muzyki oraz mnóstwo wspaniałych, inspirujących koncertów.

 

Przez cały czas staram sie doskonalić swój warsztat muzyczny oraz komponować, głównie są to solowe utwory na gitarę basową, którymi ostatnio postanowiłem się podzielić z resztą świata :)

 

Zapraszam do posłuchania:

 

https://www.youtube.com/channel/UCmWE2KVaXvfO0l6T5jSTyzw

 

Bass, is my voice... Salute ;)

 

Muzyka towarzyszy mi w życiu od zawsze. Najpierw jako całkiem mały berbeć przesiadywałem na próbach najbliższej rodziny, przede wszystkim, wujostwa, którzy tworzyli różnego rodzaju zespoły estradowe. Moja edukacja rozpoczęła się od grania na akordeonie. Jest to mój pierwszy instrument i chyba dlatego darzę go ogromnym szacunkiem i mam do niego sentyment. To właśnie wtedy poznałem pierwsze nuty, gamy itp. Tu były pierwsze występy sceniczne już wówczas zdarzyło się dla kilkutysięcznej widowni. Następnie granie muzyki folklorystycznej, folkowej i religijnej.

 

Później przyszedł czas na keyboard i pianino. Ten etap to również początek poszukiwań. Zainteresowały mnie skale, harmonie i inne tego typu tematy. Ta pasja pozostała mi do dziś.

 

W chwili obecnej instrument, który od dawna należał do kategorii moich ulubionych, obok akordeonu, czyli saksofon. Zawsze chciałem grać na saksofonie i teraz spełniam swoje marzenia. Bardzo lubię wszelkiego rodzaju granie orkiestrowe czy big band’owe. Dlatego też jestem aktywnym członkiem orkiestry dętej i to całkiem sporej.

 

 

 

Super grupa muzyczna z trójmiasta łódzkiego

Zespół powstał w latach 80- tych.

Obecnie KOMPAKT COVER BAND  tworzą:

 

Martyna Jaworska

Paweł Bauer

Robert Cegliński

Dariusz Goździkowski

Jacek Gabryelczyk

Łukasz Szczęsny

 

 

 

 

Moja edukacja muzyczna rozpoczęła się w przedszkolu kiedy to zacząłem grać na bębenku i cymbałkach podarowanym od cioci Basi, jak mi mama opowiadała  

po dogłębnym opanowaniu tychże instrumentów z cymbałków zrobiłem huśtawkę dla lalek siostry. Upartość i konsekwencja pozwoliła mi na opanowanie gry na gitarze a w późniejszym czasie perkusji i instrumentach klawiszowych.

W okresie szkoły średniej 78-84 brałem czynny udział w życiu avrtystycznym szkoły  /ZSE w Radomsku /

W między czasie powstał projekt muzyczny pod nazwą AFT radomszczański zespół rockowy działający przy spółdzielni mieszkaniowej w latach 80 - tych, który  za swą oryginalną muzykę wystąpił na festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie w 83 roku.

W między czasie  liczne imprezy zarobkowe takie jak eventy,studniówki, wesela, bale.

Działalność zespołu rockowego przerwało powołanie do wojska gdzie zostałem oddelegowany do zespołu  artystycznego reprezentującego wojska lotnicze. Liczne występy w programach artystycznych  w 86r.  udział w festiwalu piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu.

W 2013 reaktywacja zespołu AFT .

 

Moje motto: Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście

trzeba tylko wiedzieć od których drzw należy zacząć.

Mój pierwszy, poważniejszy kontakt z muzyką miał miejsce w wieku 7 lat, kiedy to zainspirowany dźwiękami trąbek, puzonów i klarnetów, wstąpiłem do lokalnej orkiestry dętej, działającej przy jednostce OSP. Utrzymujący się we mnie zapał do tej formy spędzania wolnego czasu oraz inne okoliczności sprawiły, że kilka lat później trafiłem do prestiżowej w okolicy orkiestry górniczej, działającej przy Cementowni „Warta” S.A. w Trębaczewie, której członkiem pozostałem przez kolejnych kilkanaście lat.

 

W międzyczasie zainteresowały mnie również rytmika oraz brzmienie instrumentów perkusyjnych. Pierwszymi tego przejawami było m.in. wystukiwanie różnych rytmów na kolanach oraz syndrom niespokojnych nóg. Jako bębniarz pierwsze kroki stawiałem w okresie szkoły średniej, grywając okazjonalnie w wielu formacjach prezentujących różne style muzyczne. Umiejętność gry na tym instrumencie nabywałem i doskonaliłem głównie pod okiem Dawida Leszczyka, doświadczonego muzyka sesyjnego, współpracującego z wieloma polskimi artystami (m.in. Maryla Rodowicz, Grzegorz Ciechowski, Wojciech Pilichowski, Norbi), aktualnie perkusisty zespołu Zdrowa Woda.

 

Od roku 2010 jestem perkusistą zespołu LDF – finalisty i laureata wielu konkursów i festiwali, mającego na swoim koncie kilkadziesiąt nagrań studyjnych. Posiadam również wieloletnie doświadczenie sceniczne w branży zespołów muzycznych, obsługujących wszelkie imprezy okolicznościowe typu wesela, dancingi, spotkania firmowe czy wydarzenia plenerowe.

 

W muzyce, podobnie jak w życiu, angażuję się całkowicie w to, co robię i zawsze staram się dawać z siebie wszystko.